Mit tehetek azokkal a vevőkkel, akiknél előfordulhat, hogy nem fizetnek?

 

A vevők felkutatása, megszerzése és megtartása minden vállalkozás számára kihívást jelent. Kevesen olyan szerencsések, hogy a potenciális vevők sorban álljanak nála. De vajon biztosak lehetünk-e abban, hogy a nehéz munkával megszerzett vevő fizetni is fog? A pályázat beérkezése és a nyertes kiválasztása után vajon minden kiállított számlát időben kifizetnek majd? Hogyan veheti rá a vevőket, hogy időben fizessenek, és ha mégsem fizetnek, mit tud tenni a késedelmes fizetés ellen?

Néhány évnyi üzletmenet után úgy érezheti, hogy jó kapcsolata van vevőivel, megbízik bennük, ezért ezek a problémák nem fenyegetik Önt. Talán úgy gondolja, hogy mivel a vevő egy nagyvállalat, mindenképpen kifizeti az Önök számláját, hogy jó hírnevét megőrizze. Talán a vevő biztosította Önt afelől, hogy rendelkezik a kellő összeggel, ezért nem fenyeget a nem-fizetés kockázata. Az értékesítési osztály esetleg máshol ellenőrizte a vevő hitelképességét, és biztos abban, hogy a vevő pénzügyileg stabil.

Ezek természetesen mind fontos tényezők, de ne legyen meglepődve, ha mégis előfordul fizetési késedelem. Egy jól kialakított értékesítési folyamatnak követnie és figyelnie kell a vevők teljesítményét és piaci pozícióját, de ez nehéz lehet, ha rövid az idő és korlátozott információ áll csak rendelkezésre.

Vagy esetleg sok kisvállalkozásnak értékesít, és nincsen idő a hitelképességük ellenőrzésére, főleg a hónap vége felé, amikor egyre nő a nyomás, hogy teljesítse az árbevételi tervet? Előbb-utóbb belefuthat emiatt egy olyan vevőbe, aki nem hajlandó kifizetni a számlát, vagy késedelmesen fizet.

Ezért elengedhetetlen a fegyelmezett követeléskezelés. Akár egy erre szakosodott osztály feladata ez, akár az értékesítési osztály, akár saját maga foglalkozik ezzel, a vevők hitelképességének nyomon követését biztosító eszközök és eljárások kialakítása adja meg a biztonságot, hogy a mostani értékesítés kitermeli majd a későbbi nyereséget. Ez az a biztonság, amelyet a banki kapcsolattartó, a finanszírozó vállalat és a befektetők is elvárnak.

A kintlévőség-kezelés legfontosabb eleme a kereskedelmi hitelbiztosítás. Ez az a végső biztosíték, amely garantálni fogja a fizetés beérkezését. Ilyen fedezet szükséges arra az esetre, amikor a legmegbízhatóbb vevője, a legjobb hírnevű szervezet, vagy a legrégebbi vevője hagyja Önt cserben.

Fedezze fel, hogyan is működik a kereskedelmi hitelbiztosítás és hogyan segíthetünk Önnek biztosabban szembenézni a jövővel.

  • Keressen rá az interneten a vevőjére vonatkozó hírekre.
  • Szervezze meg, hogy pénzügyi vagy hitelezési munkatársai ellátogassanak a vevőhöz.
  • Járjon utána, hogy az elmúlt években volt-e példa lassú vagy késedelmes fizetésre.
  • Kérdezzen rá a pénzügyi területen dolgozó munkatársainál, milyen hatást okozhat egy esetleges nem fizetés.
  • Intézzen egyedi fedezetet a magasabb kockázatúnak tűnő vagy kiemelt összértékű szerződések kapcsán.
A nemfizetés kockázata akkor is fennáll, ha vevői stabil üzleti háttérrel rendelkeznek. A kereskedelmi hitelbiztosítás azokat a kereskedelmi és politikai kockázatokat fedezi, amelyek miatt előfordulhat, hogy nem jut hozzá az Önt megillető összegekhez. Biztosítási módozatainkkal csökkentheti a vevő fizetésképtelenségének hatását és mérsékelheti a nemfizetés kockázatát. Figyelemmel kísérjük vevői pénzügyi stabilitását, hitelminősítési rendszerünkkel pedig értékeljük őket. Ön állítja be a kereskedelmi forgalom limitösszegét, és ezáltal szabályozhatja, mekkora méretű és milyen gyakoriságú megrendeléseket fogad el új vagy meglévő vevőitől. A besorolást folyamatosan figyeljük, és tájékoztatjuk Önt az esetleges változásról, ha vevői pénzügyi nehézségekkel szembesülnek. A kereskedelmi forgalom limitösszegének módosításával kezelheti a hitelkockázatot. Követelésbehajtási szolgáltatásaink támogatják az Ön eljárásait, és optimalizálják a fizetési rátákat. Banki és kereskedelmi kapcsolatai javulhatnak, ha rendelkezik kereskedelmi hitelbiztosítással.